Pirmokai – teisėti mokiniai

Spalio 23 diena buvo labai svarbi pirmos klasės mokiniams. Jų laukė nemaži išbandymai ir įrašymas į mūsų mokyklos mokinių gretas. Kitaip tariant vyko Pirmokų krikštynos. Renginio organizatoriai buvo ketvirtokai. Šventė prasidėjo nuotaikinga ketvirtokų dainele apie kurmius. Dainuodami kurmiai atvažiavo septynių vagonų traukiniu ir atvežė visų mokomųjų dalykų užduotis. Atliekant lietuvių kalbos užduotis, pirmokams reikėjo atidžiai stebėti ketvirtokų vaidinimus ir pasakyti, ko iš jų galima pasimokyti, tada dar reikėjo atsigulti taip, kad visi pamatytų raidė A. Su šiomis užduotimis vaikai susidorojo ir toliau sėkmingai darbavosi, atlikdami kitas užduotis. Jiems reikėjo sustoti į vieną vorą, tada pasiskirstyti po penkis, grupelėse iš geometrinių figūrų suklijuoti žmogeliuką, padaryti pritūpimų, pašokti linksmą šokį, atspėti ir įvardinti vaisius ir daržoves, pakartoti dainelės  judesius ir galiausiai pereiti kliūčių ruožą. Įveikęs kliūčių ruožą, kiekvienas pirmokas gavo pirmoko ženklą, pirmoko medalį ir dar daug dovanų. Šaunių pirmokų pasveikinti atvyko mokyklos direktorius P. Dausinas ir pavaduotoja S. Vitkovskaja. Sveikinimo žodį tarė antrokai ir trečiokai. Atsidėkodami už gražią šventę ir, norėdami įrodyti, kad jie tikrai verti pirmokų vardo, pirmokėliai padainavo nuotaikingą  dainelę, padėkojo organizatoriams bei svečiams.

Tokios šventės mūsų mokykloje jau tapo gražia tradicija.

4 kl. mokytoja Vilija Buividavičienė