SKAITYMO DŽIAUGSMAS SUJUNGĖ SKIRTINGAS KARTAS

Spalio 14-oji išaušo darganota ir vėjuota. Visai kaip Salomėjos Nėries dienoraštyje: „Audringą naktį aš gimiau. Rudens vėjai, liūtais staugdami, daužė mano lopšį…“ Tačiau tai nesutrukdė vykdyti suplanuotų veiklų. 6 ir 7 klasės mokiniai, lydimi socialinės pedagogės Giedrės Ožalienės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Ingos Merkevičiūtės bei bibliotekininkės Inesos Mažeikienės vyko į Kiršų kaimą aplankyti poetės Salomėjos Nėries gimtinės. Nors ši vieta yra visai arti, daugelis mokinių nebuvo joje lankęsi.  Atvykus į Bačinskų sodybą, lietus liovėsi. Čia mūsų jau laukė projekto partnerės iš Vilkaviškio TAU universiteto. Pasidairę po sodybą, pabendravę su jos šeimininke, poetės marčia Laima Bučiene, padėjome margaspalvį rudeninių viržių vazonėlį prie paminklinio akmens, išklausėme 6 klasės mokinės Idos Munikaitės išraiškingai deklamuojamą eilėraštį „Rudenio saulė“. Žvarbus oras sutrukdė vykdyti savanoryste grįstą talką ir tęsti renginį atvirame ore. Esame labai dėkingi Angelei Blažaitienei mielai leidusiai pasinaudoti Alvito bendruomenės  namų patalpomis.  I. Mažeikienė plačiau supažindino su programos tikslais ir pakvietė pasiklausyti mokinių paruoštos literatūrinės kompozicijos. Buvo skaitomos ištraukos iš Salomėjos Nėries dienoraščio, rašytojai gyvenant Kiršuose ir besimokant Vilkaviškio „Žiburio“ gimnazijoje. Išklausėme  mokinių: Idos, Deimantės, Roko, Andrėjos, Kotrynos, Tomo, Adrijanos, Evos, Rugilės ir Domo deklamuojamų poetės eilėraščių apie rudenį ir gimtinę. Po nuoširdaus mokinių poezijos skaitymo maloniai nustebino TAU studentės Luiza Bilickienė ir Danutė Rauzienė, pripažinę, jog yra  poezijos mylėtojos ir labai išraiškingai padeklamavę S. Nėries eilėraščius. Susimąsčiusi jaunoji karta išklausė TAU studentės Jūros Judickienės mintis, kodėl verta mokytis visą gyvenimą, o ypač sulaukus garbaus amžiaus. Juk nuolatinis žinių siekimas ir tobulėjimas verčia mus nesustabarėti ir išlikti jaunais.

Kadangi gyvename COVID-19 pandemijos sąlygomis, bendravome laikydamiesi saugumo reikalavimų. Vis dėlto tikimės, kad skaitymo „virusui“ esame neatsparūs. Skaitymas yra labai svarbus kiekvieno iš mūsų gyvenime, nes knyga yra būdas bendrauti, sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę.

Programos vykdytoja Virbalio pagrindinės mokyklos  bibliotekininkė Inesa Mažeikienė