Devintokai dalyvavo mokymuose apie verslą

Vasario 2 d. mokytoja, lektorė Edita Naidaitė Virbalio pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniams vedė jaunimo verslumo mokymus.

Paskaitos bei praktinio užsiėmimo metu, devintokai bandė įgyvendinti savo verslo idėjas bei susipažino nuo ko prasideda verslas: kiek reikšminga motyvacija ir savimotyvacija, kiek reikalingas kūrybiškumas, kurti verslą vienam ar su komanda, kiek svarbi lyderystė, kokią reikšmę turi marketingas, laiko planavimas, išlaidos, logotipas, verslo pavadinimas ir t.t. Verslumas yra būtinas, norint aptikti gebėjimus, išnaudoti galimybes bei planuoti ir valdyti kultūrinės, socialinės ar finansinės vertės turinčius kūrybinius procesus. Verslus žmogus žino aplinkybes, galimybes, supranta planavimo ir valdymo būdus, etikos principus ir turi susiformavusią savimonę. Verslumo mąstymas taip pat reiškia požiūrį, kuriam būdingas pasitikėjimas savo jėgomis, motyvacija, atkaklumas ir gebėjimas vertinti kitų mintis. Verslumas apima tokius gebėjimus kaip kūrybiškumas (vaizduotė, kritinis mąstymas, problemų sprendimas), bendravimas, išteklių sutelkimas (tiek žmonių, tiek daiktų), gebėjimas įveikti netikrumą, neapibrėžtumą ir riziką.

Ir nesvarbu ar devintokai kurs verslą ar ne, paskaita, kurios klausė, vertinga visiems.