Trečiokų pamoka muziejuje

Trečios klasės mokiniai per visuomeninio ugdymo pamokas mokėsi apie pinigus, svarstė ar moka naudotis pinigais, kam jie reikalingi? Skyriaus apibendrinimą nutarėme padaryti Vilkaviškio krašto  muziejuje. Ten vyko edukacija ,,Pasaulio pinigų istorija“, kurios metu vaikai dar kartą įsitikino, kad pinigai žmonių gyvenime užėmė ir  užima labai svarbią vietą. Mokiniai sužinojo, kokie pasaulyje buvo patys vertingiausi pirmieji pinigai, kodėl atsirado būtinybė juos pakeisti. Trečiokai ir patys gamino savo pinigus, galvojo jiems pavadinimus, matavo, svėrė ir įkirtimus darė, užtikrindami, kad pinigai ,,tikri“. Daug vaikų dėmesio sulaukė popieriniai banknotai ir monetos iš viso pasaulio. Buvo labai įdomu ištraukti monetą ir žemėlapyje surasti iš kokios pasaulio šalies ji yra.

Džiugu, kad vaikams labiausiai patiko lietuviški litai ir prieš juos buvę Vagnoriaus žvėriukai. Smagu, kad muziejuje yra išlikę ir išsaugoti šie pinigai, juk tai mūsų istorija.

Pradinių klasių mokytoja Vilija Buividavičienė