Ilgas duonelės kelias

Šiandien antros ir ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo Virbalio senųjų amatų centro organizuojamoje edukacinėje programoje “Duonos kelias”. Mokiniai matė, kaip iškūrenama ir išvaloma duonkepė krosnis, patys susiformavo užminkytos duonos kepalėlius, išsikepė ir iš užsiėmimo išsinešė SAVO DUONUTĘ. Kol duona kepė mokiniai susipažino su ilgu duonos keliu, – nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonelės padėjimo ant stalo, pamatė seniausius žemės įdirbimo, javų apdorojimo padargus, senovinius rakandus, pamėgino sumalti akmeninėmis girnomis, žaidė senovinį žaidimą “Mano maišas pakulinis”.

Po visų darbų vaikai vaišinosi šeimininkų iškeptu obuolių pyragu ir skanavo ypatingą žolelių arbatą. Mokiniams edukacija paliko didelį įspūdį, privertė susimąstyti, koks ilgas ir sunkus duonos kelias.

Pradinių klasių mokytojos Aneta Čižauskienė Renata Ragažinskienė