Ruduo, kūryba ir sėkmė

Kaip kiekvieną rudenį, taip ir šįmet Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla organizavo kūrybinį konkursą, skirtą rudeniui ir mūsų krašto gerbiamai poetei paminėti. Kiekvienais metais minėtame konkurse dalyvauja ir keletas mūsų mokyklos 5-8 klasių mokinių, bandančių žodžius prakalbinti įvairiomis formomis. Tad šį rudenį pasiryžo savo eilėraščius ir miniatiūras konkursui pasiūlyti 5 klasės mokinės Fausta Darmavičiūtė ir Adrija Smaidžiūnaitė, šeštokė Rugilė Murauskaitė (šios trys mergaitės yra ir jaunųjų žurnalistų būrelio narės) bei aštuntokė Gabrielė Revaitytė, kuri dalyvauja šiame konkurse nuo penktos klasės. Mergaitės konkurso aptarimo metu, kuris vyko virtualioje erdvėje, sulaukė daug komplimentų, siūlymų nepaliauti kurti ir dalintis savo mintimis. Labai smagu, kad viena iš trijų rajono laureačių yra mūsų penktokė Adrija Smaidžiūnaitė. Tad sveikiname visas dalyves ir kviečiame paskaityti daugiausiai pagyrų sulaukusių mergaičių kūrinėlių.

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Inga Kardauskienė

Adrija Smaidžiūnaitė, 5 klasė

Rudeninė daina

Miške vyko konkursas ,,Rudeninė daina“. Visi viską dainavo, bet viena daina liko nepadainuota. Daina, kuri buvo nedrąsi ir nelindo niekam į ausis. Ją netyčia išgirdo vieniša smilga ir tyliai pradėjo dainuoti. Melodija skambėjo nuostabiai. Ir visi pamilo smilgos rudeninę dainą. O tu ją moki?

Fausta Darmavičiūtė, 5 klasė

Vėjas

Vėjas pučia neramus,

Drasko medžių lapelius.

Kiek prikrito žemėn jų –

Ir spalvotų, ir margų.

O tas žalias ant šakos.

Aš paklausiau tyliai vėjo:

,,Ar ilgai jis ten kabos?“

Sukasi ratu upelis,

Juokiasi švelnus vėjelis.

Rugilė Murauskaitė, 6 klasė

Ruduo

Lyg snaigės krenta medžio lapai.

Kaip šalta, kaip niūru.

Lyg pasakoj baisioj esu.

Čia ūžia vėjas, varnos kranksi…

Ruduo niūrus, tamsus ruduo!

Tik teška murzinas vanduo.

Gabrielė Revaitytė, 8 klasė

Medis