Sėkmingas ketvirtokų projektas

Šiais mokslo metais ketvirtos klasės mokiniai, vykdydami ,,STEAMuko kelionės“ būrelio veiklą, įgyvendino ilgalaikį projektą ,,Užsiaugink drugelį“. Rugsėjo 4 dieną į klasę buvo atvežti penki drugelių vikšrai. Mokiniai jais rūpinosi, maitino kanų lapais ir kiekvieną dieną atidžiai stebėjo jų vystymąsi. Rugsėjo 15 dieną vienas vikšras pavirto lėliuke ir sėkmingai įsitaisė patogiame kokone. Jau vaikai nerimavo, kad ilgai jis ten užtruko, kad nepamatys drugelio, bet spalio 9 dieną kokono sienelė suplyšo ir mus pasveikino gražus drugelis. Vaikai jam davė Pirmūno vardą.

Iš 5 vikšrų sėkmingai išsivystė tik vienas drugelis. Mokiniai enciklopedijoje surado, kad šie drugeliai (drugelių rūšis Caligo memnon) gyvena atogrąžų miškuose ir suprato, kad gamtoje gyvenančių gyvių evoliucijai reikalingos palankios sąlygos.  Manome, kad mūsų klasėje vikšrams trūko šiek tiek šilumos ir šviesos. Maisto ir mokinių dėmesio jiems tikrai užteko. Tačiau visi labai džiaugiamės, kad bent vienas drugelis išvydo saulės šviesą ir pagyveno mūsų klasėje. Dabar kiekvienas mokinys žino ir gali pasakyti, koks yra drugelio vystymosi kelias.

Mokytoja Vilija Buividavičienė