Trečiokai Žemės dieną paminėjo Gamtamokslinėje laboratorijoje

Pamoka, skirta Žemės dienai paminėti, vyko Marijampolės STEAM centre. Gamtamokslinėje laboratorijoje vaikus pasitiko puikiai nusiteikę darbuotojai ir ten gyvenančios gyvalazdės. Buvo  įdomu stebėti, kaip jos moka prisitaikyti prie aplinkos ir gali būti visiškai nepastebimos.

Pamoka prasidėjo pokalbiu apie medžius. Smagu, kad vaikai žinojo ir nurodė net kelias priežastis, kodėl medžiai mums labai reikalingi. Naudodamiesi mikroskopais pirmiausiai vaikai ištyrinėjo savo pirštus, nagučius ir savo pirštų anspaudus, įsitikino, kad kiekvieno žmogaus pirštų anspaudai yra skirtingi. Tada apžiūrėjo medžio rieves ir stengėsi apskaičiuoti nupjauto medelio amžių. Įsitikino, kad medžiai auga labai lėtai. O mediena žmonėms labai reikalinga ir kiekvienais metais pasaulyje nukertama milijardai medžių. Kad nereikėtų jų tiek daug nupjauti, mes turime rūšiuoti atliekas. Nes išrūšiuotas atliekas galima perdirbti ir joms suteikti antrą gyvenimą. Trečiokai apžiūrėjo, kaip atrodo susmulkintos popieriaus atliekos, kaip jos paruošiamos perdirbimui ir patys pasinėrė į gamybos procesą. Atsakingai dirbdami pasigamino po naują popieriaus lapelį. Kol pagamintas popierius elektriniame pečiuje džiūvo, vaikai dalyvavo viktorinoje. Taip pasitikrino, kiek sužinojo ir išmoko. Iš savo pasigaminto popieriaus mokiniai nusprendė padaryti atviruką savo mamytėms. Taigi, perdirbtas popierius bus panaudotas kilniam tikslui.

Smagu, kad turime galimybę mokytis ne tik mokykloje, bet ir kitose aplinkose.

Pradinių klasių mokytoja Vilija Buividavičienė