Pirmokų ,,STEAM-uko“ kelionė į Marijampolės kolegiją

Marijampolės kolegijoje yra įsikūręs regioninis STEAM atviros prieigos centras, kurį kovo mėnesį aplankė mūsų mokyklos pirmokai. Mokiniams STEAM veikla nėra naujiena, tačiau kolegijoje jų laukė ekskursija po inovatyviai įrengtas erdves, pažintis su šiuolaikinėmis technologijomis, laboratoriniais prietaisais. Šį kartą pirmokai aplankė gamtamokslinę laboratoriją ir atliko bandymus su vandeniu. Pirmiausiai mokiniai išklausė teorinę medžiagą, noriai dalyvavo diskusijoje, aktyviai atsakinėjo į klausimus. Susipažinę su bandymams reikalingais prietaisais ir medžiagomis, išklausę darbo instrukciją, pirmokai savarankiškai atliko bandymus, sužinojo, kodėl vanduo neišbėga iš stiklinės, kodėl nesusimaišo skirtingų spalvų vanduo. Stebėjo, kaip skirtingai maišosi dažai šaltame ir šiltame vandenyje. Išgirdo, aptarė ir įsiminė mokslinius terminus tankis, slėgis, difuzija. Didelį įspūdį mokiniams paliko mikroskopas. Dar labiau nustebino augalo ląstelės sudėtis. Stebėjimai, bandymai ir pati kelionė mokiniams suteikė ne tik žinių, bet ir labai daug džiaugsmo.

Dėkojame STEAM centro darbuotojoms už šiltą priėmimą ir malonų bendravimą. Dar nespėjus išvykti, vaikai klausė, kada ir vėl važiuosime į šią mokyklą.

1 klasės mokytoja Vilija Buividavičienė