Trečiokai Lietuvos istorija domėjosi Vilniuje

Spalio 6 d. trečiokai išvyko į labai lauktą išvyką į Vilnių. Sostinėje laukė rimtas darbas. Aplankę Vilniaus arkikatedrą ir ant stebuklingos grindinio plytelės sugalvoję savo norus, mokiniai Lietuvos Nacionaliniame muziejuje dalyvavo edukacijoje iš Kultūros paso lėšų „Karalius Mindaugas. Lietuvos valstybės susidarymas“, kurios metu sužinojo kaip buvo kuriama valstybė, su kokiais priešais teko kovoti Mindaugui. Aiškinosi ir analizavo kokiomis savybėmis turėjo pasižymėti žmogus siekiantis tapti karaliumi, kuo karaliaus vainikavimas susijęs su popiežiumi, kuo kunigaikštis skiriasi nuo karaliaus, kokios karaliaus insignijos, kur galėjo būti Mindaugo sostinė, kodėl Valstybės diena yra viena svarbiausių istorinių švenčių. Edukacijos kulminacija buvo karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos karūnavimo inscenizacija. Lietuvos istorijos žinių mokiniai toliau sėmėsi  muziejaus 2 salėje, kur ieškojo informacijos apie kunigaikštį Vytautą ir jo pergalingą Žalgirio mūšį. Šaunioji muziejaus edukatorė ir čia mums atėjo į pagalbą bei padėjo nepasiklysti didžiajame Žalgirio mūšio makete. Mokiniai atidžiai klausėsi pasakojimo ir atsakingai dirbo pasaulio pažinimo pratybose. Atvykus į muziejų norisi sužinoti kuo daugiau, tad, pasinaudodami proga, susėdę prie „išmaniosios sienos“ trečiokai išklausė pasakojimo ir, atlikdami užduotis, sužinojo daug įdomios informacijos ir apie knygnešius.

Išėję iš muziejaus, pakeliui apžiūrėję Valdovų rūmus ir paminklą kunigaikščiui Gediminui, mokiniai patraukė link Gedimino pilies bokšto. Nors pūtė stiprūs vėjas, tačiau užlipę į kalną visi pajuto didybę. Visiems buvo smalsu, o kas yra bokšte? Apžiūrėdami kiekvieną bokšto aukštą ir esančias ekspozicijas, visi sėkmingai, o kai kurie įveikę net aukščio baimę, atsidūrė pačioje gražiausioje vietoje, ant pilies bokšto, šalia plazdančios Lietuvos vėliavos. Iš čia atsivėrė nepakartojamo  grožio, rudens spalvomis nusidažiusi mūsų sostinė – Vilnius.

Smalsumo vedini, o kaip atrodo Vilnius iš Trijų Kryžių kalno, trečiokai užlipo ir į jį.

Mokiniai trimis žodžiais taip apibūdino kelionę – išsvajota, įspūdinga, nepakartojama!

3 klasės mokytoja Inga Vekeriotienė