STARTUOJA VAIKŲ SOCIALIZACIJOS PROGRAMA „DALINKIS SKAITYMO DŽIAUGSMU“

2020 – 2021 mokslo metais  Virbalio pagrindinėje mokykloje bus vykdoma  vaikų socializacijos programa „Dalinkis skaitymo džiaugsmu“, kurioje dalyvaus 6 ir 7 klasių mokiniai.

Programos tikslas: Plėtoti vaikų socializacijos galimybes, skatinti knygų skaitymą, organizuojant savanoryste grįstas veiklas.

Uždaviniai:

1. Organizuoti veiklas, skatinančias kūrybiškumą, motyvuotų (skaitančių) mokinių bendradarbiavimą su socialinės rizikos ir specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais.
  2. Vykdyti bendras veiklas su Virbalio miesto biblioteka, bendruomenės „Virbalio vartai“ moterų klubu, Vilkaviškio Trečiojo amžiaus universiteto studentais, grįstas savanoryste, abipusiu lavinimusi, saviraiška.
  1. Plėsti specialiųjų poreikių turinčių, socialiai pažeidžiamų bei abejingų skaitymui mokinių socialinį, kultūrinį akiratį, ugdyti emocinį intelektą.

Bus vykdomos bendros veiklos skaitantiems ir neskaitantiems mokiniams (ypač turintiems skaitymo ir skaitymo motyvacijos sunkumų). Programos dalyviai – iniciatyvūs skaitytojai ir mažai skaitantys gaus bendras užduotis, jas atliks ir pristatys kitiems dalyviams. Bus organizuojamos bendros poezijos skaitymo popietės Virbalio miesto bibliotekoje dalyvaujant mokiniams ir Vilkaviškio TAU studentams, mažinant  atskirtį tarp kartų. Plėtosime savanorystės principus organizuodami bendrą išvyką (literatūrinę valandėlę-talką) į Salomėjos Nėries tėviškę kartu su Trečiojo amžiaus universiteto nariais. Ugdysime mokinių kūrybiškumą, bendruomeniškumo bei pasididžiavimo savo gimtine jausmus  bendrose kūrybinėse dirbtuvėse su bendruomenės „Virbalio vartai“ moterų klubu. Susipažinsime su moderniomis Lietuvos bibliotekomis, jų teikiamomis paslaugomis. Dalyvausime Salomėjos Nėries memorialinio muziejaus, Vaikų literatūros muziejaus, Marijampolės P.Kriaučiūno viešosios bibliotekos multicentro edukacinėse programose. Ugdysime mokinių  kritinį mąstymą ir atsakomybės jausmą ruošiantis viktorinai-refleksijai.

Rugsėjo 14 dieną prasidėjo projektinės veiklos. Mokiniai susipažino su projekto tikslais, būsima veikla, susiskirstė poromis (mentorius ir ugdytinis), atsakė į bibliotekininkės Inesos Mažeikienės parengtos skaitymo įsivertinimo anketos klausimus. Visi projekto dalyviai gavo skaitymo užduotis: 6 klasės mokiniai skaitys Marko Tveno knygą „Tomo Sojerio nuotykiai“, 7 klasės mokiniai – Antuano de Sent Egziuperi „Mažąjį princą“, visi mokysis atmintinai po vieną Salomėjos Nėries eilėraštį.   Buvo sukurtas projekto plakatas.