Mokiniai mokosi būti mentoriais

Virbalio pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi psichologės Anželikos Bučinskienės ir socialinės pedagogės Giedrės Ožalienės, pagal kokybės krepšelio projektą, dalyvavo mokinių mentorystės skatinimo veiklose. Buvo siekiama  sudaryti sąlygas pažinti savo gabumus, polinkius, įsivertinti asmeninę kompetenciją. Du kartus (2021 spalio mėn. ir 2022 birželio mėn.) mokiniams buvo organizuotos 2 dienų lyderystės stovyklos „Mokausi pats, mokau kitus“. Smagu, kai mokslus galima derinti su pramogomis, vykti į poilsio namus esančius Druskininkuose ir ne tik klausytis lektoriaus Lauryno Pečkaičio pranešimų apie tai, kaip būti lyderiu, formuoti komandą, joje dirbti ir kuo geriau pažinti save, bet vakare kartu aptarti dienos pasiekimus ir mokyklos, mokymosi, bendravimo ir bendradarbiavimo veiklas. O vėliau išmoktas žinias pritaikyti vaikštant po Druskininkus ir atliekant Braino Traino iššūkius, surandant paslėptus objektus Druskininkuose bei visiems kartu, kaip komandai, rasti išėjimą Pabėgimo kambariuose. Mokiniai taip pat dalyvavo VŠĮ “Juoda avis” organizuotuose patyriminiuose mokymuose.

Mokiniai – lyderiai gautas žinias taikė mokykloje, siūlė ir teikė mokymosi pagalbą kitiems mokiniams, konsultavo, skatino siekti aukštesnių mokymosi rezultatų. Facebook paskyroje „Virbalio mokinių klubas X“ lyderiai sistemingai dalijosi naudinga informacija apie mokymąsi, organizavo savaitės mokinio rinkimus, organizavo APA (atsiprašyk, padėkok, apkabink) dienos veiklas ir t.t.