Knygų skaitymo ir pažinimo projektas „Knygų gniūžtė”

Garsusis Voltas Disnėjus yra pasakęs, kad knygose lobių daugiau nei piratų paslėpto grobio Lobių saloje. Todėl, norint rasti knygose slypinčius lobius ir atverti glūdinčias paslaptis, Virbalio pagrindinėje mokykloje vasario-balandžio mėnesiais vyko knygų skaitymo ir pažinimo projektas ,,Knygų gniūžtė“, kurį inicijavo mokyklos bibliotekininkė, o sėkmingai prisijungė pradinių klasių ir  lietuvių kalbos mokytojos. Projekto metu 2-10 klasių mokiniai skaitė jiems likimo ir sėkmės atsitiktiniu būdu paskirtas rekomenduojamos literatūros knygas ir ruošėsi jas pristatyti. Kiekvienoje klasėje buvo paskelbtos trys nominacijos: už žaismingiausią, už informatyviausią ir už originaliausią pristatymus. Daugelis mokinių tikrai pasistengė: pildė užduočių lapus, piešė, kūrė skaidres, iliustravo, gamino dioramas, atkurdami perskaitytos knygos sceną… Už savo pastangas mokiniai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir, aišku, gerais pažymiais. O smagiausia po projekto buvo išgirsti žodžius: „Gal galite parekomenduoti dar kokią knygą“. Vadinasi, knygų išmintis ateina pas mokinius. Nors dažnai tik mažais žingsneliais, bet vis tiek ateina. Todėl neapleidžia mintis „Knygų gniūžtę“ paliesti ir kitąmet.