Bendras laisvės troškimas

Sausio 13-oji verčia iš naujo susikaupti bei susimąstyti. Virbalio pagrindinės mokyklos languose tradiciškai sužibo žvakių šviesa, primindama ir pagerbdama Laisvės gynėjų dieną. Tą dieną mes dar kartą prisimename paprastą tiesą: net ir maža tauta gali turėti įtakos didžiuliams procesams, jei ji vieninga kaip mūras, kaip suspaustas kumštis, jei ją vienija bendras laisvės troškimas.

Per pirmą pamoką 5, 9, 11 mokiniai kartu su istorijos mokytoju prisiminė tragiškus Sausio 13-osios įvykius. Vyko netradicinė pamoka, kurios tikslas buvo išsiaiškinti ir sužinoti, kokia Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, reikšmė, kodėl mums tokios brangios žuvusiųjų aukos? Netradicinės pamokos metu 11-okai plačiau pristatė apie Laisvės gynėjų dieną. Buvo kalbama apie tų dienų įvykių svarbą Lietuvai ir kiekvienam žmogui. Buvo pristatytas istorijos trumpalaikio projekto, skirto „Laisvės gynėjų dienai“ vaizdo filmukas, kurį naudojant skaitmenines priemones ir programas įgarsino 5-os ir 9-os klasės mokiniai. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji, kurie kovojo ir žuvo už Lietuvos laisvę.

Istorijos mokytojas Tadas Skauronas

Kviečiame pažiūrėti 5, 9 klasių mokinių vaizdo filmuką